bvv
19 بهمن 1401 - 16:21

پایان نارضایتی بیمه‌شدگان با تکمیل اورژانس تامین اجتماعی در سمنان

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان از تکمیل اورژانس و کلینیک تخصصی تامین اجتماعی در این استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان سمنان، محمدکاظم امیدیان  با اشاره به برنامه‌ریزی‌های تأمین اجتماعی برای پاسخگویی مناسب به نیازهای بیمه شدگان سمنانی در حوزه درمان اظهار داشت: با راه‌اندازی اورژانس بیمارستان شفا و کلینیک درمانی در سمنان این مشکلات برطرف می‌شود.

وی با اشاره به کیفیت بالای خدمات درمانی در تنها بیمارستان تأمین اجتماعی در استان تصریح کرد: بیمارستان شفا با وجود کیفیت بالای خدمات درمانی و بیمارستانی، چند مشکل جدی دارد که تأمین اجتماعی استان در صدد رفع آن است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان از اورژانس به عنوان یکی از مشکلات جدی در تنها بیمارستان تامین اجتماعی نام برد و خاطرنشان کرد: اورژانس این بیمارستان هم از نظر ساختاری و فضای بیمارستانی و هم از نظر نیروی انسانی با مشکل روبرو است.

امیدیان با اشاره به اینکه اورژانس فعلی در خور این بیمارستان مجهز نیست ادامه داد: با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده مهمترین عامل نارضایتی بیمه‌شدگان نه خدمات بستری و تخصصی بلکه اورژانس و بخش سرپایی است و این مهم با به‌روز رسانی اورژانس و راه‌اندازی کلینیک تخصصی کاهش یافته و به طور کامل رفع می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای احداث یک درمانگاه تخصصی خبر داد و گفت: قرار بود که کلنگ این پروژه در دهه فجر به زمین زده شود اما آغاز عملیات اجرایی آن به زمان سفر دوم رئیس جمهوری به استان موکول شده است.

مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان ادامه داد: برای این پروژه و درمانگاه تخصصی که در 3500 متر زیربنا ساخته خواهد شد 100 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

 وی از تأمین 15 میلیارد تومان برای این درمانگاه تخصصی برای آغاز کار خبر داد و تصریح کرد: قرار بود عملیات اجرایی پروژه چهارشنبه این هفته آغاز شود که به زمان سفر رئیس جمهور موکول شده است.

امیدیان با بیان اینکه پیمانکار پروژه ظرف 15 روز آینده مشخص می‌شود اضافه کرد: علاوه بر تعیین مشاور پروژه، نقشه‌های بنا نیز آماده شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های تأمین اجتماعی استان برای ارتقا سطح خدمات به بیمه‌شدگان در استان اظهار کرد: شبانه‌روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی در مهدیشهر یکی از این خدمات است که در گام اول قرار است که در روزهای تعطیل نیز به مردم خدمات ارائه دهد. در گام دوم نیز با تأمین اعتبار و نیروی انسانی از محل اعتبارات استانی به تدریج به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمت خواهد پرداخت.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان از انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود برای تأمین پزشک متخصص به عنوان یکی از موفقیت‌های مدیریت درمان تامین اجتماعی نام برد و عنوان کرد: خوشبختانه علی‌رغم مقاومت‌هایی که وجود داشت این مشکل برطرف و زمینه مناسبی برای ارائه خدمات تخصصی در تأمین اجتماعی استان فراهم شده است.

امیدیان از جذب دو چشم پزشک در شاهرود خبر داد و گفت: علاوه بر این یک متخصص مغز و اعصاب نیز در سمنان جذب شده است. در مجموع در قالب این تفاهمنامه فعلا 10 پزشک متخصص جذب مراکز درمانی و بیمارستانی تأمین اجتماعی شده است.

وی با اشاره به بهره‌مندی حداکثری شهرستان‌ها از پزشکان متخصص افزود: تأمین اجتماعی استان در شهرستانی مثل گرمسار همیشه در جذب پزشکان عمومی نیز مشکل داشته اما امروز علاوه بر تأمین پزشک عمومی، سه پزشک متخصص نیز جذب شده است. و یا در شهرهایی مثل ایوانکی و سرخه کمبود پزشک عمومی داشتیم امروز پزشکان متخصص جذب و مشغول ارائه خدمت هستند.

این  مسئول با بیان اینکه تفاهمنامه امضا شده با دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود دو ماهه است ادامه داد: قرار است که بعد از اتمام این موعد، قرارداد یک ساله بین تأمین اجتماعی استان و این دو دانشگاه به امضا برسد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با اشاره به مشکل برق در درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان گرمسار از خرید یک ژنراتور برای این درمانگاه خبر داد و گفت: درمانگاه تأمین اجتماعی در ایوانکی تنها درمانگاه اجاره‌ای تامین اجتماعی در استان بود که تقریبا دو سال پیش مجوز ساخت درمانگاه جدید اخذ و با تأمین یک زمین 1700 متری از سوی خیرین که به صورت رایگان در اختیار تأمین اجتماعی قرار گرفت مسیر برای ارتقا خدمات‌درمانی در این شهر نیز باز شد.

وی از خدمات‌دهی به بیمه‌شدگان شاهرودی در 2 درمانگاه این شهر خبر داد و اظهار کرد: در بسطام نیز قول تأمین زمین درمانگاه داده شده که اگر تأمین شود، یکی از درمانگاه‌ها به این شهر جابه‌جا خواهد شد.ضمن اینکه در شهرستان میامی نیز همه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی خدمات بستری را کاملا رایگان دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/361/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1028040