bvv
19 بهمن 1401 - 11:04

صدور سند مالکیت ۳۶۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: حدنگاری و صدور سند مالکیت برای ۳۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در خوزستان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون، هزار و 175 قطعه زمین کشاورزی به مساحت 157 هزار و 384 هکتار حدنگاری و برای این اراضی سند تنظیم و صادر شد که با احتساب عملکرد پارسال، این مساحت به 360 هزار هکتار در استان رسیده است.

وی گفت: اجرای طرح حدنگاری اراضی کشاورزی ضمن اینکه با اعتبار بخشی به اسناد مالکیت، سبب توسعه کشاورزی، افزایش امنیت غذایی و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران در بخش کشاورزی می‌شود، از بسیاری اختلافات ملکی و تصرفات عدوانی نیز خواهد کاست.

دهقانی افزود: این اقدام همچنین به کشاورزان و بهره‌برداران اراضی کشاورزی کمک می‌کند تا با اخذ تسهیلات بانکی و دولتی در توسعه کشاورزی، به تولیدات خود رونق بیشتری بدهند که این امر کاهش نرخ بیکاری و ارتقای امنیت جامعه را نیز در پی دارد.

رئیس کل دادگستری خوزستان با تاکید بر تشکیل جلسات کمیسیون رفع تداخل در شهرستان‌ها، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مطرح در این کمیسیون را خواستار شد.

دهقانی با بیان اینکه مساحت اراضی کشاورزی مشمول این طرح در شهرستان‌ها متفاوت است، افزود: شهرستان دشت آزادگان در این زمینه پیشرو بوده است و اهواز، شوش، شوشتر، رامهرمز، هفتگل و دزفول نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.انتظار داریم همه شهرستان‌ها باتوجه به مساحت اراضی کشاورزی خود تا پایان سال به سطح مطلوب دست یابند.

انتهای پیام/735/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1027126